KLAASSEINAD koondnimega EXCEL ( Lux, Eco)
 
Büroovaheseinad EXCEL on efektiivne alumiiniumprofiilidest, europaneelidest ja klaasist vaheseintesüsteem, mis pakub klaas-, kips- ja kombineeritud mooduleid ning uksi vastavalt tellija soovile.
Vaheseinu on lihtne paigaldada ja ümber paigutada ning nende abil saab ruumi vastavalt vajadusele liigendada, et luua uusi töökohti ja -tsoone.
Vaheseinu kasutatakse büroodes, kauplustes, haiglates, koolides jne.
Seinasüsteem koosneb alumiiniumprofiilidest, 46 mm paksusest europaneelist  (Eco 92 mm) ja klaasmoodulitest, milles kasutatakse 6mm klaasi ning PVC liiste. Vaheseinte maksimaalne kõrgus, kasutades eriprofiile, on 6000 mm.
Vaheseinte kujundus ja klaas on vastavalt tellija soovidele.
TEHNOSPETSIFIKAADID
 
Excel seinasüsteem vastab tehnospetsifikaadile EE10047391 TS-99.
Moodulseinte valmistamiseks kasutatakse ainult Tervisekaitseinspektsiooni poolt heakskiidetud materjale.
On lubatud kasutada ka teisi materjale ja tarvikuid juhul, kui nende tehnilised näitajad on võrdsed või kõrgemad tehnospetsifikaadis esitatutest.
ALUMIINIUMPROFIILID
 
Vaheseinte profiilid on kas anodeeritud või pulbervärviga värvitud vastavalt soovitud toonis RAL värvikataloogi järgi. Värvi kvaliteet vastab GSB International nõuetele reg. nr. 090.
KLAASID
 
Excel seinasüsteemis kasutatakse 6mm ja EXCEL LUX-s 10mm paksust karastatud klaasi. Võimalik on valida mitmete erinevate klaaside vahel: pronks, hall suitsuklaas, kirgas, matt, mustriga, lamineeritud või karastatud. Vastavalt tellija soovile valmistatakse vaheseinu ka kahekordse klaasiga.
PVC PROFIILID
 
Klaaside kinnitamiseks kasutatakse spetsiaalseid PVC profiile. Standardvärv on must, hall, pruun ja valge. EXCEL LUX seintes kasutatakse ka läbipaistvaid PVC profiile.
UKSED
 
Võib kasutada nii täisklaasiga, spooniga kui ka valgeid või erivärviga kaetud puidust ja alumiiniumist uksi ja lenge.  Alumiiniumist ukselengidel on alati must PVC tihend.
Samuti võib seinasüsteemi komplekteerida alumiiniumist, klaasist või puidust lükanduksega ja voldikuksega. Ukse mõõtmed on tavaliselt  9x21, eritellimisel  ka teised mõõtmed.
LUKUD JA UKSELINGID
 
Klaasseinas võib kasutada kõiki alumiiniumlengidele ja klaasidele sobivaid lukke ja linke. Puiduspooniga ja siledate standarduste puhul kasutatakse ABLOY, BODA ja ASSA lukke, PRIMO käepidemeid ja linke.
HELIPIDAVUS
 
Moodulseina helipidavused:
     46mm europaneeli ja 6mm klaasi puhul ~30dB
     lamineeritud klaasil (3+0,8+4) ~37dB
     paketil lamineeritud klaasiga (3+0,8+4+õhk 25mm+6mm klaas) ~42dB
PAIGALDAMINE
 
Klaassein võib olla kinnitatud betoon-, kips-, puit- või ripplae külge vastavalt vajadusele.
Kinnituskohtades kasutatakse põhiprofiili või lõpetusprofiili.
Põranda liitumiskohas võib europaneeli või klaasi all oleva põhidetaili alla paigaldada elektrijuhtmestiku.
Klaasi kinnitamiseks kasutatakse spetsiaalseid PVC profiile.
Vastavalt soovile võib klaas olla ühe-või kahekordne (eritellimus).
Excel seina konstruktsioonidele on võimalik kinnitada riba- ja püstlamellkardinaid ning ruloosid või kleepida dekoratiiv- ja turvakilesid.
Erinevate 45º (135º), 90º ja kolmiktee nurgaliitumiskohtadele asetatakse spetsiaalsed alumiiniumprofiilid. Erinevad nurgad ühendatakse üksteisega ümarprofiili kaudu, saades ühenduse mistahes nurga all.
EXCEL VAHESEINA DETAILID JA MÕÕTMED (mm)

 Seinavertikaal- ja horisontaaldetailid


 90º nurkade ühendusdetailid


 Seina ühendusdetailid


 45º (135º) nurkade ühendusdetailid


 Vabalt valitavate nurkade ühendusdetailid
Kõik EXCEL tüüpi seinadetailid on kasutatavad mitmeid kordi, mis annab neile suure konkurentsieelise teiste analoogsete seintega s.t. et samadest detailidest on võimalik luua täiesti uusi lahendusi, kusjuures korduvkasutusse läheb ~ 85 % kogu olemasolevast seinast. Teiseks suureks eeliseks teiste seinatüüpidega on paigaldustehnoloogia, kus EXCEL seinasüsteemi detailid kinnitatakse olemasolevatele seintele, sõltumata ehituslike seinte ja lagede ning põrandate paraleelsusest, klaasid või europaneelid aga lõigatakse vastavalt olemasolevatele seintele ja põrandatele. Selline tehnoloogia teeb olematuks ehituslikud vead.