Brasiilia kvartsiit Maxberg | 11 aug 06, henri

Meie käsiteldav materjal, mida nimetatakse kvartsiidiks ja, mille lähtekivimiks on liivakivi, on settekivim vanusega umbes 1 miljard aastat. Kihid, millest see koosneb, on moodustunud liivalasunditest, mis aja jooksul ning kuumuse vaheldumise tõttu on kristalliseerunud ja tekitanud niiviisi kõik erinevad kihid. Tegemist on stratifitseeritud mustriga kivimiga, mille tüsedus tuleneb looduse poolt määratletud karjääri maardlast. Kihi tüsedus on paiguti küllalt erinev, vastavalt suurematele või väiksematele liivakivilasunditele, mistõttu meil on tegemist tüsedustega vahemikus 0,8 cm kuni 2 meetrit.


Selleks, et kvartsiiti saaks hinnata heaks, tohib selle veeneelduvus, mis on tingitud pinnal leiduvatest väikestest pooridest, olla kuni 0,50%. Tänu sellele, et need mikropoorid asetsevad üksteise suhtes üpris lähestikku, on kiviplaadi pind üsna määratletud, korrapärane ja kinnine. Üksteise kõrval asuvate terade vahele moodustuvad tühimikud on samuti väikesed. Seetõttu mahutab kivimi sisemus vähe vett, teiste sõnadega vee absorbtsioon on madal, see tähendab et ei toimu soojenemist ega soojuse peegeldumist. AMaxberg kvartsiidi veeabsorbtsioon on 0,12%, mis tähendab, et see näitaja on madal ning kivi liigitatakse külmade kivide hulka, see omakorda on välispindade puhul ideaalne ning teda loetakse üliheaks.


Teine hea kvartsiidi omadus on see, et tema keemilise koostise hulgas esineb materjali, mis muudab kivimi erakordselt kõvaks ja vastupidavaks. A. Pelucio materjalides esineb seda 94% kvartsist, mis tähendab, et sellest materjalist valmistatud tooted on väga vastupidavad ja kauakestvad, mõeldud peamiselt intensiivse ja raskeveotranspordi jaoks. Transpordipiirkondades on täheldatud, et märja kvartsiidi puhul on hõõrdumine suurem kui kuiva kvartsiidi puhul, mis annab võimaluse selle kasutamiseks märgades kohtades, näiteks ujumisbasseinides, töökodades, kõnniteedel, saunades, vannitubades jne.


Kvartsiit on enamasti kaubandusliku tähtsusega kivi, millel on looduslik pind, mis teeb sellest diferentseeritud toote, mida hinnatakse loodusliku ilu ja pinna korrektsuse alusel. Brasiilia kivide turul võib leida neljas värvitoonis kvartsiiti: valkjat, kollakat, roosat ja rohelist. On olemas ka neli viimistlusastet, vastavalt kivi pinnale: looduslik, harjatud, poolpoleeritud ja poleeritud.


Looduslik viimistlusaste leiab kõige rohkem kasutamist ja seda turustatakse tahumata kivi ehk rustika nime all. Harjatud, poolpoleeritud ja poleeritud pinna puhul kasutatakse harjade või abrasiivainete abil viimistlemist, mis annab kasutamisel peenema ja puhtama välimuse. Ainult poleeritud või lihvitud kivi muutub kõigi pindade osas veekindlaks.


Meie toodete, Maxberg Noble Quartzite (vääriskvartsiit) ja Green Nature (roheline loodus) kvaliteeti ja efektiivsust kontrollitakse alati kõige uuemate testimismeetoditega ühes maailma enimtunnustatud kivimite laboris: SGS – U.S. Testing Company. Inc. U.S.A.


Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri